Zachytávanie chlóru, zápachu a zlej chuti z pitnej vody

ZABIJÁK CHLÓR

Chlór je známy dezinfekčný a oxidačný prostriedok vody. Zostatkový chlór, prítomný napríklad v pitnej vode bráni prípadnej mikrobiologickej kontaminácii vody v rozvodnej sieti. Jeho prínos je nezanedbateľný na udržanie zdravej pitnej vody. Zabíja všetko živé a v našich ústach zabíja tiež.

Dr. Herbert Schwartz z Cumberland Country College v štáte New Jersey, USA vyhlásil, že chlór je tak veľmi nebezpečný, že by mal byť zakázaný. Voda upravovaná chlórom môže spôsobiť rakovinu, srdcovo-cievne problémy a predčasnú mentálnu aj fyzickú senilitu. Aj vďaka prebytku chlóru v pitnej vode starneme – vytvárajú sa symptómy, ako je kôrnatenie ciev.

Podľa výskumov www.pure-earth.com, ľudia, ktorí dlhodobo pijú chlórovanú vodu, majú zvýšené riziko rakoviny močového mechúra o 21 % a rakoviny konečníka až o 38 %.

Maximálny obsah chlóru vo vodovodnej sieti na Slovenku je určený nariadením vlády SR č. 354/2006 Z. z. Toto uznesenie je harmonizované s požiadavkami európskej smernice č. 98/83 EC o kvalite vody pre ľudskú spotrebu. Podľa tejto vyhlášky je hraničná hodnota obsahu voľného chlóru až 0,3 mg/l. Za celý život ho teda vypijeme peknú hromadu a tým sa to nekončí.

Škodí aj sprchovanie. V teplej vode sa póry sa otvárajú a telo doslova „nasáva“ chlór. Uvoľňuje sa v pare ako chloroform, ktorý vdychujeme a naše pľúca ho pohlcujú. Pokiaľ chlór v rozvodoch pitnej vody má svoje opodstatnenie, piť ho nemusíte. Keď si do prívodu pitnej vody vložíte prietočnú nádobu s filtrom KDF, tak úplne eliminujete prítomnosť chlóru v pohári vody, ktorú sa práve chystáte vypiť.

Špeciálnou látkou, ktorá sa vo vode prirodzene nenachádza, ale sa úmyselne pridáva je chlór. Chlór je látka, ktorá sa nachádza v rozvodoch pitnej vody v rôznych množstvách. Podľa hygienickej normy pre pitnú vodu, musí byť v nej určitý minimálny obsah chlóru. Skutočný obsah závisí od úrovne dávkovacích zariadení, resp. serióznosti obsluhy. Alergia na chlór je stále bežnejšou a nepomáha ani naše rozhodnutie, že vodu nebudeme piť. Pri osobnej a intímnej hygiene sa chlór dostáva do nášho organizmu výrazne intenzívnejšie ako pri jeho pití.

Chlór
je známy dezinfekčný a oxidačný prostriedok vody. Zostatkový chlór, prítomný napríklad v pitnej vode bráni prípadnej mikrobiologickej kontaminácii vody v rozvodnej sieti. Jeho prínos je nezanedbateľný na udržanie zdravej pitnej vody. Chlór zabíja všetko živé a v našich ústach to zabíja tiež.

Keď si do prívodu pitnej vody vložíte filter s náplňou KDF, tak úplne eliminujete prítomnosť chlóru v pohári vody, ktorú sa práve chystáte vypiť, alebo v prúdoch teplej vody pri sprchovaní.

Filtračná vložka KDF obsahuje špeciálny aktívny uhlík, ktorý sa vyrába z kokosovej dužiny, jej spaľovaním bez prítomnosti kyslíka. Preto má mimoriadne veľký povrch a mimoriadne veľkú adsorpčnú schopnosť. Filter Vám vydrží až 12 mesiacov a potom ho jednoducho vymeníte. Ponúkame niekoľko veľkostí filtračných vložiek KDF. Najbežnejšie sú v rozmeroch: výška 47/8“ alebo 97/8“ a priemer 2,5“. Vieme však zabezpečiť aj väčšie – rozmery: výška 97/8“ alebo 197/8“ a priemer 4“.

Vysoká adsorpčná schopnosť KDF filtračných vložiek zabezpečí aj odstránenie zápachu, alebo zlej chuti z pitnej vody. Zápach, alebo zlú chuť spôsobujú mikroorganizmy, ktoré sa v pitnej vode nachádzajú. Filtračná vložka KDF úspešne zachytáva neželanú mikrobiológiu a tým aj vyčistí vodu od zápachu a zlej chuti.

Filtračná vložka KDF plní podobnú funkciu ako „Brita filtre“ s tým rozdielom, že filtračná vložka KDF pracuje účinnejšie, vydrží dlhšie, je lacnejšia a v prípade ak si ju umiestnite do vstupu studenej vody do domu, alebo bytu, tak si chlóru zbavíte všetky miesta odkiaľ vám pitná voda tečie.

Ponúkame aj adsorpčné filtračné vložky typu HD. Sú lacnejšie, ich expiračná doba je 6 mesiacov a na odstránenie chlóru, zápachu a zlej chuti z pitnej vody stačia.
Ponúkame niekoľko veľkostí filtračných vložiek HD. Najbežnejšie sú v rozmeroch: výška 47/8“ alebo 97/8“ a priemer 2,5“. Vieme však zabezpečiť aj väčšie – rozmery: výška 97/8“ alebo 197/8“ a priemer 4“.